Ogólnopolskie Zawody Narciarskie dla Funkcjonariuszy Policji

Ogólnopolskie Zawody Narciarskie dla Funkcjonariuszy Policji

10 marca 2015 r. na terenie Stacji Narciarskiej Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach odbyły się, pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji, Ogólnopolskie Zawody Narciarskie dla Funkcjonariuszy Policji.

Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego KGP 10 marca 2015 r. zorganizowało Ogólnopolskie Zawody Narciarskie dla Funkcjonariuszy Policji, we współpracy ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego. Zawody odbyły się na terenie Ośrodka Narciarskiego Czorsztn – Ski w Kluszkowcach, a honorowy patronat objął Komendant Główny Policji.

W wydarzeniu wzięło udział 31 zawodników wytypowanych spośród funkcjonariuszy pełniących służbę patrolową na stokach narciarskich oraz przedstawiciele pozostałych garnizonów Policji w kraju, a także reprezentanci Centralnego Biura Śledczego Policji i Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji. Ponadto w przedsięwzięciu uczestniczyli także policjanci - koordynatorzy z ramienia komend wojewódzkich Policji, zajmujący się problematyką pełnienia służby patrolowej na zorganizowanych terenach narciarskich.

Zawody składały się z dwóch części: teoretycznego testu wiedzy zawodowej oraz praktycznego na stoku – slalomu giganta. Dla zwycięzców poszczególnych konkurencji przewidziano pamiątkowe puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz nagrody motywacyjne w formie pieniężnej.

W obu konkurencjach najlepszy okazał się st. sierż. Paweł Cudek z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. W teście wiedzy drugie miejsce zajął sierż. Mateusz Kielar, a miejsce trzecie st. post. Łukasz Kinal, obaj z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

W konkurencji slalom gigant na drugim miejscu uplasował się przedstawiciel Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji, a na miejscu trzecim funkcjonariusz Policji z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach.

Laureatom zawodówgratulował i wręczał nagrody - w imieniu Komendanta Głównego Policji - Zastępca Dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP insp. Ryszard Garbarz, który życzył wszystkim uczestnikom wielu sukcesów w trakcie pełnienia służby patrolowej na stokach narciarskich.

źródło: policja.pl